Společnost Lets Dish zvyšuje prodeje a ziskové marže díky vlastní výrobě etiket

5červenec2023

Společnost Let's Dish zvyšuje prodeje a ziskové marže díky vlastní výrobě etiket - případová studie
Průmysl: Potraviny a nápoje                                   Lokalita: Minnesota, Twin Cities

Let's Dish je místní firma se šesti obchody v oblasti Twin Cities v Minnesotě.

Společnost nabízí výhodné mražené sady domácího jídla. Jejich široká škála chutných a snadno připravitelných večeří se vyznačuje kvalitními surovinami - a díky svému jedinečnému přístupu se stala oblíbenou potravinovou volbou v Twin Cities.

Až donedávna byla při výrobě všech etiket závislá na externích výrobcích. Jejich návrhy byly nevýrazné a nedokázaly přilákat dostatek zákazníků. Etikety byly příliš nákladné a vyžadovaly vysoké minimální objednací množství. Tyto problémy výrazně snižovaly zisky společnosti a poškozovaly její efektivitu.

Poté společnost Let's Dish zavedla vlastní výrobu etiket pomocí tiskárny barevných etiket L801 společnosti Afinia Label. Od prvního dne to byla změna.

  • Obchodovatelnější balení
  • Vyšší prodejní a ziskové marže
  • Eliminace odpadu z etiket

Outsourcing štítků brzdí růst podnikání
Prognózování zásob bylo pro tým společnosti Let's Dish velkou výzvou. Protože se jejich rozsáhlý jídelní lístek často mění, je outsourcing etiket nákladný a časově náročný. Minimální objednací množství od tradičních etiketovacích společností ovlivňovalo zisky, protože vedlo k nákupu většího množství etiket, než bylo potřeba. Bylo to také neekonomické; nepoužité etikety by se jednoduše musely vyhodit.

Společnost Let's Dish potřebovala řešení, které by jí umožnilo vytvořit přesný počet etiket potřebných pro každý jedinečný výrobek, a to s flexibilitou při přípravě nových receptů nebo při změně ingrediencí bez dodatečných nákladů.

Potřebovali tisk štítků na místě a na vyžádání.

Zároveň potřebovali obal, který by demonstroval výjimečnou kvalitu jejich pokrmů. Musel vypadat a působit profesionálně, vydržet několikaměsíční skladování v mrazáku a být dostatečně cenově dostupný, aby zvýšil ziskovost.

Ve spolupráci se Stevem Lussem ze společnosti Integrity Technical Services, místním prodejcem etiket Afinia v Minnesotě, se společnosti Let's Dish podařilo dosáhnout všech cílů.

Změna poptávky a ziskovosti
Spolupráce se společností Integrity Technical Services vše usnadnila. Jako místní prodejce byl Steve vstřícný, pohotový a dokázal poskytnout rychlou osobní podporu, kterou online prodejci nenabízejí.

Dvěma největšími starostmi společnosti Let's Dish byl tisk na vyžádání (aby se eliminovaly minimální objednávky a vysoké náklady) a vysoce kvalitní etikety, které demonstrovaly kvalitu výrobku a přilákaly zákazníky.

Steve doporučil barevnou tiskárnu etiket L801: nejlepší průmyslovou tiskárnu ve své třídě, která splňovala všechny požadavky.

Především je rychlá. Díky tomu, že do tiskárny vložíte prázdné štítky, může společnost Let's Dish rychle vyrábět štítky pro jakýkoli svůj výrobek na vyžádání. Etikety s novým vzhledem obsahují vše, co zákazníci potřebují o výrobku vědět:

  • Lákavý popis produktu
  • Velikost porce a pokyny k vaření
  • Datum vypršení platnosti
  • Výživové údaje, složky a alergeny
  • Krásné barevné vyobrazení uvařeného jídla

Všechny tyto údaje lze obměňovat pro nové recepty nebo alternativní přísady. Tím se eliminují nadbytečné zásoby. Role etiket dodávané společností Steve jsou mimořádně odolné vůči chladu, vlhkosti a rozmrazování.

 A co je rozhodující, společnost Let's Dish má nyní k dispozici obaly, které oni i jejich zákazníci zbožňují.

    "Naše jídla vypadají profesionálně a organizovaně a skutečně zlepšují zážitek zákazníků. Tiskárna etiket nám poskytuje flexibilitu, kterou potřebujeme k provozování našeho podniku, a umožňuje, aby naše výrobky byly prodejné a atraktivní.  Jsme vděční za tento cenný nástroj."

-Katie Suttenburgová, viceprezidentka pro provoz a vývoj, Let's Dish

Přidání druhé tiskárny
Společnost Let's Dish zaznamenala s prvním modelem L801 takový úspěch, že si pro příliv objednávek ze svých obchodů zakoupila další. Další tiskárna jim umožňuje flexibilně rozšířit výrobu v případě velkých objednávek. Objednávky jsou plněny rychle, aniž by to ovlivnilo denní produkci.

A co je nejdůležitější, náklady na jednu etiketu se výrazně snížily: Let's Dish nejenže prodává více svých úžasných jídel, ale také na nich více vydělává.


Pokud se vaše firma potýká s podobnými problémy jako společnost Let's Dish, použijte níže uvedený formulář a zeptejte se na naše produkty nebo se podělte o svou situaci a my se vám budeme snažit pomoci.

Zajímá vás kvalita? Požádejte o bezplatný vzorek a vyzkoušejte si naše prvotřídní etikety na vlastní kůži.

Kontaktujte nás

Odesláním formuláře souhlasím se zásadami zpracováním osobních údajů