Minuteman Press přestává být závislý na externích dodavatelích etiket

1srpen2023

Minuteman Press přestává být závislý na externích dodavatelích etiket - případová studie
Průmysl: Komerční tiskárna                                    Lokalita: Springdale, Arkansas

Minuteman Press je kompletní designové, tiskové a marketingové centrum se sídlem ve Springdale v Arkansasu. Jejich cílem je sloužit celé komunitě, od začínajících firem s jedním zaměstnancem až po giganty z Fortune 500, a vyrábět "cokoli, na co můžete dát jméno, obrázek nebo logo".

A patří k nejlepším v oboru.

Společnosti však chyběla možnost interního tisku a dokončování vlastních etiket. Přestože společnost Minuteman Press disponovala všemi možnostmi v oblasti designu, jednoduše neměla stroje na výrobu tohoto oblíbeného produktu.

Mohli sice stále poskytovat služby zákazníkům prostřednictvím spolupráce s třetími stranami, ale bez plné kontroly nad dodavatelským řetězcem to způsobovalo řadu problémů.

Vlastní tisk pomocí zařízení Afinia Label nabízel lepší, rychlejší a spolehlivější způsob dodávání etiket s okamžitým přínosem:

  • Větší dosah a udržení zákazníků
  • Vyšší ziskové marže
  • Rychlejší a lepší služby zákazníkům

Rizika outsourcingu převažují nad přínosy
Outsourcing způsobil nevyhnutelná zpoždění. Pokaždé, když zákazník požádal o cenovou nabídku nebo změnu objednávky, museli Ron a jeho tým požádat své dodavatele o informace (což mohlo trvat i několik dní), než je předali zákazníkovi.

Nemožnost kontrolovat ceny, výrobu nebo expedici etiket nutila společnost Minuteman Press hrát roli prostředníka. Kvůli vysokým prahovým hodnotám minimálních objednávek byla společnost Minuteman Press pravidelně nucena objednávat větší množství zásob, než bylo potřeba, což znamenalo vysoké náklady na jednu etiketu a snižovalo již tak nízké marže.

Dodávky fyzických náhledů byly pomalé a často zpožděné, přičemž případné chyby ve výrobě byly zcela mimo kontrolu společnosti Minuteman Press.
Pro společnost, jejíž pověst byla postavena na schopnosti plnit zakázky na míru a poskytovat nadstandardní zákaznický servis na každém kroku, byla tato závislost na outsourcingu velmi nepříjemná.

Jedno řešení pro všechny problémy
Když došlo k prvnímu výpadku společnosti Covid-19 - a doba realizace a náklady na externí zakázky vzrostly - rozhodla se společnost zakoupit vlastní tiskové a dokončovací zařízení. Po konzultaci s týmem společnosti Afinia Label přivezla společnost Minuteman Press dva stroje, které měly vyřešit všechny její problémy s výrobou etiket.

Barevná tiskárna etiket L801 a dokončovací stroj DLF-220L byly rychle dodány a veškerá školení byla provedena na dálku, aby byla v souladu s platnými pravidly pro sociální distancování.

Tým Minutemen Press vše nastavil a po krátkém zaučování začal rychle vyrábět vlastní etikety.

  •     "Společnost Afinia s námi spolupracovala prostřednictvím videa při instalaci a školení a šlo to docela dobře. Spolupracovali s námi při řešení všech problémů, které jsme měli, a nabídli skvělý zákaznický servis." -Ron Amos, majitel společnosti Minuteman Press, Springdale AR

Během tohoto procesu společnost Minuteman Press spolupracovala s našimi prodejními týmy, školícími týmy a týmy zákaznické podpory - což je luxus, který si mohou dovolit všichni zákazníci společnosti Afinia Label, aby se ujistili, že se svými produkty začnou co nejlépe.

Obchod vzkvétá
Dopad na společnost Minuteman Press a její zákazníky byl okamžitý. Díky úplné kontrole nad svými náklady mohla společnost poskytovat rychlé a přesné nabídky. A co víc, mohla nabídnout větší flexibilitu a spolupracovat přímo se zákazníky na vytvoření dokonalého výsledku každé zakázky.

Všechny zásilky - od fyzických náhledů až po složité hromadné objednávky - byly doručovány rychleji a spolehlivěji. Bez vysokých poplatků a minimálních objednávek se ziskové rozpětí obchodu výrazně zvýšilo, stejně jako produktivita týmu. Dalším posílením peněžních toků byly rychlejší platby od zákazníků, kteří dostávali své etikety mnohem dříve než dříve.

  •     "Jsme jedinou tiskárnou v oblasti, která dokáže vyrábět etikety v rolích přímo u nás. Tím se nesmírně zvýšil náš podíl na trhu a naše možnosti." -Ron Amos, majitel společnosti Minuteman Press, Springdale AR

Usnadnil se také doplňkový prodej, kdy se ohromení zákazníci vracejí, aby si k etiketám objednali další produkty, jako jsou vizitky, brožury nebo nápisy.

A co je pro tiskárnu, která si zakládá na přizpůsobení se potřebám zákazníka, velmi důležité, Minuteman Press nyní může nabízet spěšné služby - což bylo u externího tisku nemožné.

Když byl majitel Ron Amos požádán o osobní citaci svých zkušeností s novými stroji na tisk etiket, jednoduše řekl, že je hrdý na to, že může zákazníkům představit jejich nové vlastní etikety.

Pokud se vaše firma potýká s podobnými problémy jako společnost Minuteman Press, použijte níže uvedený formulář a zeptejte se na naše produkty nebo se podělte o svou situaci a my se vám budeme snažit pomoci.

Zajímá vás kvalita? Vyplňte níže uvedený formulář nebo si vyžádejte bezplatný vzorek a vyzkoušejte si naše prvotřídní etikety na vlastní kůži.

Kontaktujte nás

Odesláním formuláře souhlasím se zásadami zpracováním osobních údajů